Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta w kalendarzu, jedne z najmilszych dni w roku. Nasza szkoła uczciła te wydarzenia 20 stycznia 2017 r. goszcząc w swoich murach liczne grono babć i dziadków. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi.

Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny, przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Uczniowie w ten sposób chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i okazać szacunek dla kochanych babć i dziadków. W programie artystycznym wystąpił oprócz uczniów pan Chęciński - dziadek naszego ucznia Wojciecha Rusiniaka.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły zgromadzonym w sali gimnastycznej gościom słodkie upominki.

Wręczono także dyplomy i nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Korona Królowej Zimy" oraz szkolnych konkursów plastycznych "Laurka dla Babci i Dziadka" oraz "Portret Babci i Dziadka".  Wyróżniono również zwycięzców konkursu "Pióro szuka talentu".

Nie zabrakło też wesołych opowieści i piosenki zaprezentowanych przez panią Lucynę Parys – babcię ucznia Radosława Parysa. Występ ten spowodował, iż  niejedna osoba będąca w tym czasie w sali gimnastycznej przekonała się, na własnej skórze, co to znaczy "popłakać się ze śmiechu".

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w świetlicy szkolnej.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu!

Autor: Barbara Gojska