Choinka przedszkolna

W dniu 1 lutego 2017 r. odbyła się choinka przedszkolna. Rozpoczęła ją pani dyrektor Dorota Kłusek, która powitała bardzo serdecznie zedranych oraz życzyła im udanej zabawy.

Po wystąpieniu pani  dyrektor rozpoczął się program artystyczny, który zaprezentowały dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału 3,4,5-latków, które przedstawiły „Pory roku”. Następnie dzieci z oddziału 5,6-latków A zaprezentowały przedstawienie „Przyjechała pani Zima”. Na koniec „Przedstawienie zimowe” pokazały dzieci z oddziału 5,6-latków B. W prezentowanych programach nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca.

Po występach młodzi wykonawcy przebrali się w karnawałowe stroje i rozpoczęła się zabawa choinkowa. Wszyscy zebrani utworzyli wielkie koło i witali się różnymi częściami ciała – rękami, łokciami, kolanami, plecami czy stopami. Potem były tańce dzieci z rodzicami. Nie zabrakło konkursów „Podaj balon pod nogami” czy „Taniec z balonem”, a także zabaw tanecznych – „Stonoga”, „Jedzie pociąg”, „Kaczuszki” czy „Tańczymy labada”.

Kulminacyjnym punktem zabawy było losowanie karteczek z koroną, czyli wybór króla i królowej balu. W tym roku zostali nimi Barbara Rusiniak oraz Wiktor Rusjan, oboje z oddziału 3,4,5 – latków.

Autor: Magdalena Rusiniak