Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

1 lutego 2017 r. w Krytej Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie.

W tym roku do rywalizacji pływaków dołączyli także uczniowie naszej szkoły podstawowej. W reprezentacji szkolnej znaleźli się:

- Tomasz Ruman z kl. IIb

- Jakub Tyszka z kl. IV

- Julian Ruman z kl. VIb

- Julia Tyszka z kl. VIb.

Zawodnicy rywalizowali w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym na dystansie 50 m (klasa IV i młodsi) i 100 m (klasa V-VI). Zdobywcy miejsca I, II i III otrzymywali medale.

W klasyfikacji końcowej 2 naszych zawodników stanęło na podium zdobywając łącznie 6 medali. Byli to:

1)    Julian Ruman, zdobywca I miejsca w  stylu dowolnym, stylu grzbietowym, stylu klasycznym w kategorii chłopców klas V-VI

2)    Tomasz Ruman, zdobywca I miejsca w  stylu klasycznym oraz II miejsca w stylu dowolnym i stylu grzbietowym w kategorii chłopców klas IV.

Autor: Barbara Gojska