Choinka szkolna

2 lutego 2017 r. odbyła się choinka dla uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy zebrali się punktualnie o 830 w sali gimnastycznej i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie zabawy. Dyrektor szkoły pani Dorota Kłusek powitała serdecznie zgromadzonych uczniów i nauczycieli.

Choinka rozpoczęła się od występów uczniów. Podopieczni pani Elżbiety Rydzewskiej wystąpili z inscenizacją „Królowa śniegu”, a pani Barbara Gojska wraz z uczniami klasy VIb zaprosili do wysłuchania piosenek angielskich o  tematyce zimowej. Następnie wystąpili przygotowani przez panią Jolantę Dołową uczniowie klasy IIIa, którzy, przedstawili bajkę „Czerwony Kapturek”. Jako ostatni wspólnie ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Fabjańczuk oraz panem Mirosławem Keslingiem zaprezentowali się uczniowie klasy VIa.

Długo wyczekiwana dyskoteka sprawiła mnóstwo radości uczestnikom imprezy. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szkolnej zabawy. Przebrani uczniowie z dumą prezentowali starannie przygotowane kostiumy. Uczestnicy zabawy tańczyli z uśmiechem na twarzy oraz z zaangażowaniem brali udział w różnych konkursach.

Dużo radości sprawił uczestnikom zabawy „pociąg literkowy” oraz możliwość zadedykowania wybranej piosenki. Autorzy najciekawszych dedykacji zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Oto nagrodzone dedykacje:

I miejsce:    Dzień zaczyna się od świtu, miłość od spojrzenia,
                            a chłopcy z VIa od gorącego pozdrowienia dziewczyn z klas IV-VI.
                            Dobrej zabawy!

II miejsce:   Najlepsze życzenia,
                            Wielkiego słonka,
                            smutków małych, jak biedronka,
                            Szczęścia dużego, jak smok,
                            pomyślności na cały rok – życzy VIb

III miejsce:  Klasa IIIb chciałaby bardzo serdecznie podziękować naszym
                            paniom kucharkom za pyszne obiady i wszystkie smakołyki,
                            które panie dla nas przygotowują.
                            - A co dziś na obiad?
                            - Rosół.
                            - A jutro?
                            - Pomidorowa – wszystkim paniom kucharkom dedykujemy
                               piosenkę "Jutro znowu będzie pomidorowa”.

Tegoroczną choinkę szkolną można zaliczyć do bardzo udanych, wspomnienia z tego wydarzenia na długo zostaną w pamięci uczestników.

Autor: Barbara Gojska