Podsumowanie akcji „I Twój miś może zostać ratownikiem”

3 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji ,,I Twój miś może zostać ratownikiem”. Celem przedsięwzięcia było zebranie używanych lub nowych maskotek, które trafią do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Maskotki te będą rozdawane poszkodowanym dzieciom w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Będzie to element wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu, zwiększanie poczucia bezpieczeństwa poszkodowanych maluchów w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Przy okazji akcji, w naszej szkole odbył się konkurs na zebranie największej ilości maskotek przez daną klasę. Bezkonkurencyjny okazał się oddział dzieci 3,4,5 – letnich. Miejsce drugie zdobył oddział dzieci 5,6-letnich B, a trzecie – oddział dzieci 5,6-letnich A. Łącznie zebrano 280 pluszaków.

Strażacy pan Domański z PSP Węgrów oraz pan Urbankowski z OSP Stoczek serdecznie podziękowali za udział w akcji praz wręczyli pamiątkowe dyplomy.

Na koniec przypomnieli numery alarmowe i podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pożaru oraz życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Autor: Barbara Gojska