Spektakl teatralny ,,Baśnie Pana Perrault”

9 lutego 2017 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych A i B oraz klas I-III udali się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny „Baśnie Pana Perrault”.

Aktorzy z Wrocławskiego Teatru „Artenes” dzięki ciekawej scenografii, pięknej muzyce, barwnym strojom oraz efektom specjalnym przenieśli widzów w zaczarowany świat baśni. Trzy opowiadania „Czerwony Kapturek”, „Tomcio Paluch” i „Ośla skórka” zostały przedstawione w taki sposób, aby dzieci mogły dostrzec morał płynący z każdej historii.

Pan Perrault wraz z bajkowymi postaciami wyjaśniał, czy należy słuchać starszych, jak zachowywać się wobec obcych. Udowadniał też jak ważne w życiu są nadzieja i miłość.

Spektakl, oprócz dobrej zabawy, był dla uczniów świetną okazją do przypomnienia sobie wartości, jakie powinni cenić w życiu.

Autor: Barbara Gojska