Sprawozdanie z realizacji programu „Mamy kota na punkcie mleka”

Program „Mamy kota na punkcie mleka” realizowany był w naszej szkole podstawowej w I okresie roku szkolnego 2016/2017. Celem programu  była promocja zdrowego stylu życia oraz polskich produktów mlecznych ponieważ zdrowe nawyki żywieniowe zaszczepione dzieciom procentują w przyszłości zdrowszym społeczeństwem. Działania miały na celu zachęcanie dzieci do spożywania mleka i jego przetworów. Promocję organizowała Polska Izba Mleka i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Do naszej szkoły zostały przekazane materiały do przeprowadzenia zajęć. Należały do nich między innymi: scenariusze do przeprowadzania zajęć, plansze przedstawiające proces produkcji przetworów mlecznych, gry planszowe i maskotki kota.

Mleczne lekcje, przeprowadzane w klasach I-III, były pełne ciekawych zabaw i gier. Rozwiązywano na nich rebusy, opowiadano historyjki obrazkowe, a także tworzono plakaty i hasła promujące mleko.  Sporządzano również mleczne potrawy. Degustacja przynosiła dzieciom wiele radości. Dzieci otrzymały również książeczki z różnymi, bardzo ciekawymi zadaniami.

Organizowano klasowe konkursy, w których nagrodą dla laureatów  były koszulki z logo projektu-kotem. Zdjęcia z mlecznych zabaw organizowanych podczas zajęć przesyłano na stronę www.kochammleko.pl.

Na zakończenie projektu uczniowie za aktywną i pełną zaangażowania pracę otrzymali piękne dyplomy.

Autor: Elżbieta Jusińska