Wyśpiewana statuetka w II Konkursie Piosenki Ekologicznej

W dniu 11 maja 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się II Konkurs Piosenki Ekologicznej „Śpiewanie na polanie”  pod hasłem „W lesie szkołę mamy, o ekologii śpiewamy”.

Celem zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zającu konkursu była aktywizacja dzieci w działania związane z edukacją ekologiczną, kształtowanie postaw związanych z dbałością o środowisko naturalne, rozwijanie wiedzy ekologicznej poprzez edukację muzyczną oraz rozwijanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej dzieci.

Uczestników oceniało trzyosobowe jury, zwracając uwagę na dobór repertuaru, warunki wokalne, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie wzięło udział 29 podmiotów muzycznych – solistów
i zespołów wokalnych w trzech kategoriach: I -  przedszkole i oddziały przedszkolne, II -  klasy 1 – 3 oraz III -  klasy IV – VI.

W kategorii pierwszej wystąpiła trzyletnia Barbara Rusiniak, która zajęła III miejsce i oprócz nagrody i dyplomu otrzymała piękną statuetkę  dla przedszkola. W kategorii drugiej zaśpiewał Wojciech Rusiniak z klasy IIIa, a w najstarszej grupie znalazły się: Hanna Kordus z klasy IV jako solistka oraz zespół: Oliwia Zyśk z klasy VIa, Kinga Puścian i Zuzanna Borkowska z klasy VIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Zającu postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla młodego wokalisty. Taką nagrodę otrzymała Barbara Rusiniak z oddziału dzieci 3,4,5-letnich Gminnego Przedszkola w Stoczku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy ekologicznej i pięknego śpiewania.

Autor: Magdalena Rusiniak