Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

W dniu 16 czerwca 2017 r. osiemnastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania zadań kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem matematycznej rywalizacji jest francuskie stowarzyszenie „Kangur Sans Frontiéres”, a w Polsce Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Polskimi patronami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Nasi „matematycy” wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: Żaczek (czworo uczniów), Maluch (siedmioro uczniów) i Beniamin (siedmioro uczniów). Pytani po zakończonym teście przez szkolnego koordynatora konkursu panią Jolantę Fabjańczuk nie potrafili sprecyzować, czy zadania były łatwe, czy trudne. Wszystko okaże się więc w maju po opublikowaniu wyników, na które wszyscy czekamy z niecierpliwością.

Autor: Barbara Gojska