Leśnik w przedszkolu

Piękną prezentacją multimedialną powitał nas 13 marca 2017 r. leśniczy z Nadleśnictwa Łochów pan Sebastian Michalski. Na ekranie pojawiały się zwierzęta, a leśniczy opowiadał o ich życiu. Mówił o odlatujących i powracających ptakach, wiewiórkach, susłach, jeżach, kretach, wydrach. O niedźwiedzich gawrach i bobrowych żeremiach oraz występujących w górach na południu Polski muflonach. Opowiadał o dokarmianiu zwierząt w zimie, wkładaniu do paśników siana, buraków, marchewek dla saren, jeleni i zajączków. Pan leśniczy oprócz pięknych zdjęć zwierząt leśnych w różnych porach roku, przyniósł dzieciom dwie skóry sarny – zimową i letnią. Każde dziecko mogło porównać grubość sierści.

Następnie dzieci zadawały leśnikowi pytania dotyczące jego zajęć w lesie. W odpowiedzi pan Sebastian pokazał przedszkolakom bajkę o pracy leśnika.

Ostatnim punktem spotkania było rozstrzygnięcie przeprowadzonego kilka dni wcześniej konkursu plastycznego „Las budzi się do życia” oraz wręczenie nagród. W konkursie udział wzięły wszystkie dzieci z oddziału 3,4,5 – latków oraz z oddziałów 5,6-latków A i B. Wśród laureatów znaleźli się:

— I miejsce – Barbara Rusiniak (oddział 3,4,5-latków)

— II miejsce – Aleksandra Oniśk (oddział 3,4,5-latków)

— III miejsce – Magdalena Stepnowska (oddział 5,6-latków B)

— wyróżnienie – Filip Borkowski (oddział 5,6-latków A).

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a panu leśnikowi dziękujemy za przybycie i ciekawe opowieści.

Autor: Magdalena Rusiniak