Apel podsumowujący wyniki klasyfikacji, czytelnictwa, aktywności sportowej oraz osiągnięć uczniów klas I–VI w pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych za I okres roku szkolnego 2016/2017

17 marca 2017 r. odbył się apel podsumowujący wyniki klasyfikacji, czytelnictwa, aktywności sportowej oraz osiągnięć uczniów klas I–VI w pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych za I okres roku szkolnego 2016/2017. Podsumowania wyników klasyfikacji, w obecności uczniów szkoły podstawowej i nauczycieli, dokonała pani dyrektor Dorota Kłusek.

Na wstępie pani dyrektor podała ogólne informacje dotyczące klasyfikacji za I okres oraz szczegółowo omówiła wyniki zachowania uczniów.

Potem nagrodzono słodyczami uczniów klas I-III, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Wręczono także nagrody uczniom klas IV-VI, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i powyżej. W grupie nagrodzonych znaleźli się również uczniowie klas IV-VI ze średnią ocen 4,74-4,50.

Pani dyrektor podała także wyniki nauczania osiągnięte przez poszczególne klasy oraz wręczyła przechodni puchar dyrektora szkoły za zdobycie najwyższych wyników w nauczaniu.

Nagrodzono również uczniów, którzy przeczytali najwięcej książek. Podsumowania czytelnictwa dokonano w kategorii indywidualnej i zespołowej.

W dalszej kolejności nagrodzono szkolnych sportowców za ich pozaszkolną aktywność sportową.

Następnie nagrodzono uczniów, którzy w I okresie osiągnęli stuprocentową frekwencję. Dodatkowo wręczono przechodni puchar dyrektora szkoły za najwyższą frekwencję klas.

Podczas apelu przypomniano również osiągnięcia uczniów w pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych z I okresu. Wręczono dyplomy oraz nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie. Wśród nich znalazły się Oliwia Zyśk - zdobywczyni III miejsca w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" oraz Aleksandra Matusik - zdobywczyni I miejsca i Emilia Figat - zdobywczyni II miejsca w Gminnym Konkursie "Kobieta zmienną jest".

Na koniec pani dyrektor serdecznie pogratulowała nagrodzonym uczniom oraz życzyła im dalszych sukcesów.

Autor: Dorota Kłusek