Przedszkolaki z wizytą w Ośrodku Zdrowia

W dniu 30 marca 2017 r. najmłodsza grupa przedszkolaków odwiedziła Ośrodek Zdrowia w Stoczku.

W roli przewodnika po tej instytucji wystąpiła pani pielęgniarka Agata Kłusek, która oprowadzanie dzieci rozpoczęła od zwiedzania rejestracji. To tu, w szufladach leżą alfabetycznie ułożone karty wszystkich pacjentów. Przedszkolaki dowiedziały się, że aby zaszczepić dzieci, zważyć i zmierzyć, należy przejść do gabinetu szczepień. Pani pielęgniarka na przykładzie misia pokazała dzieciom jak się waży niemowlaka. Kolejne miejsce, które odwiedziły przedszkolaki to gabinet zabiegowy – tam oprócz zastrzyków można wykonać badanie USG. Pani pielęgniarka zaprosiła także  dzieci do gabinetu rehabilitacyjnego, gdzie obejrzały sprzęty pomocne do poprawy funkcjonowania pacjenta. Ostatnie dwa gabinety, do których weszły dzieci to gabinety lekarskie: pani doktor Teresy Dobosz oraz pani doktor Cecylii Strąk.

Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą gdzie należy pójść, gdy zachorują.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz umożliwienie przedszkolakom zwiedzenia tej instytucji.

Autor: Magdalena Rusiniak