47. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” – eliminacje szkolne

W poniedziałek 4 marca 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje do 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów z klas IV-VIII. Zaprezentowali oni dwa wybrane przez siebie utwory poetyckie.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie: kategoria 1. – klasy I-III, kategoria 2. – klasy IV - VI i kategoria 3. - klasy VII - VIII . W kategorii drugiej recytowały uczennice klas IV – VI. W kategorii trzeciej wysłuchaliśmy uczniów z klas VIIa i VIIb oraz z klasy VIII.

Po burzliwej naradzie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy w środę 6 marca 2024 r. będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Stoczku.

W kategorii 2: klasy IV-VI

- I miejsce – Julia Matusik – kl. IV

- II miejsce – Diana Kuta – kl. V

- III miejsce – Zuzanna Fedorczyk – kl. VI

W kategorii 3: klasy VII – VIII

- I miejsce – Olga Trzcińska – kl. VIII

- II miejsce – Lena Szumińska – kl. VIII

- III miejsce – Jakub Dąbrowski – kl. VIIa

Gratulujemy zwycięzcom i będziemy trzymać kciuki za środowy występ. Czas oczekiwania na kolejny etap osłodzą naszym zwycięzcom słodkie upominki i  dyplomy, którymi nagrodziliśmy ich za pracę oraz serce włożone w prezentację przygotowanych utworów.

Autor: Agata Ogonowska