Etap gminny 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Dnia 6 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach 47. Konkursu Recytatorskiego” Warszawska Syrenka” zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stoczku. Wzięło w nich udział dziewięciu uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas Eliminacji Szkolnych tego konkursu.

Ma on  na celu popularyzację literatury i poezji, pobudzenie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Głównym jego zadaniem jest ujawnienie młodych talentów recytatorskich.

Uczestnicy zgodnie z regulaminem prezentowali utwory o dowolnej tematyce oraz cenionej wartości literackiej. Wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI i kl. VII – VIII.  Najmłodsi prezentowali jeden wiersz, zaś uczestnicy z klas IV – VIII po dwa wiersze lub jeden wiersz i fragment prozy.

W  gronie laureatów etapu gminnego Konkursu znaleźli się:

w kategorii klas I – III

- II miejsce - Jan Ufnal z kl. IIIb

w kategorii kl.  IV - VI

- I miejsce – Diana Kuta z kl. V

- III miejsce – Julia Matusik z kl. IV

w kategorii kl. VII – VIII

- I miejsce – Olga Trzcińska z kl. VIII

- II miejsce – Lena Szumińska z kl. VIII

- III miejsce – Jakub Dąbrowski z kl. VIIa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!

Autor: Dorota Kalata