Znów krok od medalu

W dniu 5 marca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sabniach odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Rudnik, Tadeusz Terciak i Przemysław Choromański. Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn z regionu siedleckiego (mistrzowie i wicemistrzowie poszczególnych powiatów). Drużyny zostały rozlosowane do czterech grup. Drużyna z naszej szkoły trafiła do grupy z zespołami: SP Dąbrówka Stany i SP Grzebowilk. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna wygrała oba mecze w grupach i awansowała do dalszych gier z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale chłopcy ze Stoczka spotkali się z SP Bielany i w tym meczu nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 3:0. Półfinał z SP nr 11 Siedlce był bardzo dramatyczny, chłopcy po bardzo zaciętym pojedynku przegrali  o wejście do finału 3:2 i o brązowy medal zagrali ponownie z drużyną SP Grzebowilk. Niestety w tym meczu przeciwnicy zachowali więcej sił i to oni mogli cieszyć się z brązowego medalu. Chłopcy z naszej szkoły zajęli najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Podziękowania dla naszej drużyny za naprawdę wspaniałą walkę.

Autor: Krzysztof Lipka