Klasa IV i V na wycieczce w Warszawie

W poniedziałek dnia 18 marca 2024 r. uczniowie klas IV i V pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki była: integracja zespołów klasowych, zacieśnienie relacji koleżeńskich, rozwijanie zainteresowań sportem i ogólnej sprawności fizycznej oraz utrwalenie treści lektury „Akademia pana Kleksa”.

Podróż rozpoczęliśmy o godz. 800. O godzinie 930 przybyliśmy do Centrum Rozrywki – Stacja Grawitacja. Największą atrakcją obiektu sportowego Stacja Grawitacja jest Park Trampolin. Znajdziemy w nim strefę samych trampolin, ścieżki gimnastyczne, ogromny zbijak, czy boisko do kosza z trampolinami.

Jedną z ulubionych atrakcji dzieci i dorosłych jest Tor Przeszkód Ninja. Składa się z blisko 20 przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. To dobre pole treningowe rozwijające motorykę ciała i zwinność. W strefie gimnastycznej znajdziemy olimpijskie trampoliny, szarfy do akrobatyki powietrznej a także drabinki gimnastyczne.

Po krótkim instruktażu i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora rozpoczęliśmy  zajęcia sportowe. Korzystaliśmy z licznych atrakcji m. In parku trampolin, trasy parku linowego.

Po dwóch godzinach zabawy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, opuściliśmy park trampolin z nadzieją, że jeszcze nie raz każdy przekroczy jego progi.

Od godziny 1230 do 1330 przebywaliśmy w ogródku gastronomicznym, aby posilić się po wyczerpującym treningu.

Następnie udaliśmy się do kina, aby obejrzeć projekcję filmu „Akademia Pana Kleksa”. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej zaczęła się magia „Akademii pana Kleksa”. Przeniosła nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegów z Akademii. Szczególnie poruszył nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatej wodzie jeziora. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych. W trakcie seansu byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę. Po zakończeniu projekcji  wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do szkoły.

Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasem warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności. Z pewnością ten dzień  dostarczył nam wiele uśmiechu i radości.

O godz. 1730  wróciliśmy do Stoczka, gdzie na dzieci czekali rodzice.

Autor: Dorota Kalbarczyk