Wyróżnienie w Eliminacjach Powiatowych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

21 marca 2024 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyły się Eliminacje Powiatowe 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

W tym roku w eliminacjach powiatowych wzięło udział aż sześcioro uczniów z naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się: Jan Ufnal z kl. III b (kategoria 1: klasy I – III), Julia Matusik z kl. IV i Diana Kuta z kl. V (kategoria 2: klasy IV – VI), Jakub Dąbrowski kl. VIIa, Lena Szumińska kl. VIII oraz Olga Trzcińska z kl. VII (kategoria 3: klasy VII -VIII). Występy oceniane były przez profesjonalne jury.

W Eliminacjach Powiatowych 46.Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” uczennica naszej szkoły, Julia Matusik zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii. Otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Konkurencja była naprawdę duża, dlatego jesteśmy bardzo dumni z Julii i pozostałych uczestników. Recytowali wybrane przez siebie wiersze na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu i magnesy w kształcie łosia.

Autor: Agnieszka Rogala