Pasowanie na Czytelnika

Dnia 26 marca 2024 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści pod kierunkiem pani Dominiki Kornet i pani Doroty Kalaty przygotowali część artystyczną zatytułowaną: W krainie książek. W przedstawieniu wystąpiły: Książki, Wróżka, Sowa Mądra Głowa, Bajkopisarz, Poeta i Dzieci. Wszyscy  zgromadzeni na uroczystości dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, by jak najdłużej służyły czytelnikom, poznały prośby książki.

Uczniowie bezbłędnie rozwiązali wszystkie zagadki. Po złożeniu przysięgi, każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia pani dyrektor wraz z nauczycielem bibliotekarzem wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i książki.

Autor: Dorota Kalata