Święto Marchewki w przedszkolu

Marchewka to najczęściej wykorzystywane warzywo w kuchni: można z niej przyrządzać smaczne i pożywne soki oraz mnóstwo dań, sałatek, surówek i deserów. Warzywo to jest smaczne, zdrowe i lubiane chyba przez wszystkich. Spośród jarzyn uprawianych w Polsce, marchew to najbogatsze źródło beta- karotenu (prowitaminy A), który poprawia widzenie, stymuluje prawidłowy wzrost. Dzięki dużej zawartości kwasu foliowego, błonnika i witamin z grupy B korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy. Co ważne- marchew duszona, czy gotowana nie traci swych cennych właściwości.

4 kwietnia 2024r.  obchodziliśmy w przedszkolu Święto Marchewki. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzień ten miał na celu popularyzację tego pomarańczowego warzywa i wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi i zagadkami. Dzieci chrupały surowe marchewki i piły sok marchewkowy. Bawiły się w ogrodników i rozwiązywały matematyczne zadania. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy i inny od wszystkich. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Autor: Elżbieta Szymanik, Jolanta Ziółkowska, Magdalena Wantusiak, Marlena Frąckiewicz