Spotkanie opłatkowe Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Mazowieckiego należących do Diecezji Drohiczyńskiej

14 grudnia 2018 r., już po raz czwarty, odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe ks. biskupa Tadeusza Pikusa z Dyrektorami Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Mazowieckiego należących do Diecezji Drohiczyńskiej. Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. W tym roku uczestniczyło w nim około 80 dyrektorów szkół.

Uczestników spotkania w bożonarodzeniowy nastrój wprowadził wspólny śpiew kolędy „Do szopy, hej pasterze”, po którym został wygłoszony przez ks. bpa Tadeusza Pikusa referat na temat polskiej młodzieży przełomu tysiącleci w kontekście gwałtownych przemian polityczno-cywilizacyjno-kulturowych.

W dalszej części spotkania jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie, na czele z panią Marią Daszko - dyrektorem placówki. W ich wykonaniu podziwialiśmy teatr cieni „Nie było miejsca dla Ciebie” oraz koncert kolęd.

Potem w imieniu zebranych dyrektorów życzenia ks. bpowi złożyła pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie, zaś w imieniu  Mazowieckiego Kuratora Oświaty - wizytatorzy Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach.

Następnie ks. bp Tadeusz Pikus podziękował za spotkanie oraz życzył wszystkim, aby dar Bożej miłości był obecny zarówno w ich życiu osobistym jak i zawodowym.

Na koniec spotkania jego uczestnicy składali sobie nawzajem życzenia, łamali się opłatkiem, po czym udali się na wspólną agapę w seminaryjnym refektarzu.

Autor: Dorota Kłusek