W koszykówce też jesteśmy mocni!!!

Dnia 13 grudnia 2018 r. w Sadownem odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców w kategorii młodzież.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów z następujących szkół: SP 2  Łochów, SP 1 Węgrów, SP Miedzna, SP Kamionna, SP Stoczek oraz gospodarze Sadowne.

Szkoły zostały podzielone na dwie grupy :

Grupa 1

1. SP1 Węgrów
  2. SP Kamionna
  3. SP Miedzna

Grupa 2

1. SP Sadowne
  2. SP  nr 2 Łochów
  3. SP Stoczek

Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" w grupach.

Nasz zespół w swej grupie pierwszy mecz rozegrał z  SP Sadowne, wygrywając spokojnie 25:9. W drugim meczu po zaciętej walce uległ ekipie SP 2 Łochów 17:13.

Do półfinałów awansowały z grupy pierwszej SP 1 Węgrów oraz SP Kamionna, zaś z grupy drugiej SP 2 Łochów i SP Stoczek. Zgodnie z zasadami turnieju, gry półfinałowe wyglądały następująco :

1 półfinał

SP nr 1 Węgrów –SP Stoczek    15:25

2 półfinał

SP nr 2 Łochów –SP Kamionna 29:17

Nasza drużyna wygrywając mecz z Węgrowem awansowała do finału turnieju, gdzie po raz drugi zmierzyła się  z koszykarzami SP 2 Łochów. Mecz w pierwszej fazie był bardzo zacięty. Nasi chłopcy wygrywali kilkoma punktami, ale niestety rywale zaczęli trafiać za trzy punkty i odskoczyli nam na "kilka oczek". Do końca spotkania nie udało nam się wyjść na prowadzenie i ostatecznie to drużyna z Łochowa cieszyła się zwycięstwem, bo mecz zakończył się  wynikiem 22:14 dla Łochowa.

Wcześniej o trzecie miejsce SP Kamionna pokonała SP nr 1 Węgrów 26 :18 .

Ostateczna kolejność turnieju :

1 miejsce SP nr 2 Łochów

2 miejsce SP Stoczek