Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 18-20 grudnia 2018 r. uczniowie klas VIII naszej szkoły podstawowej przystępowali do próbnego egzaminu ósmoklasisty, który był dla nich swoistym sprawdzianem organizacyjnym oraz sprawdzianem wiadomości i umiejętności przed egzaminem właściwym, który  odbędzie się, po raz pierwszy, w kwietniu 2019 r.

Do egzaminu próbnego przystąpiło 40 uczniów. We wtorek, w części pierwszej egzaminu, uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego. W środę, w części drugiej, pisali egzamin z zakresu matematyki. W czwartek, w części trzeciej, sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego.

Wyniki egzaminów będą znane już wkrótce. Mamy nadzieję, że wnioski wyciągnięte z tej egzaminacyjnej próby generalnej przyniosą sprawny przebieg oraz wysokie wyniki podczas egzaminu właściwego w kwietniu 2019 roku.

Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jeśli chcesz zapoznać się z nimi kliknij w poniższy link:

Autor: Dorota Kłusek