„Maryja widziana oczami dziecka”- szkolny konkurs rozstrzygnięty!

„Maryja widziana oczami dziecka”– pod takim hasłem w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny, adresowany do dzieci przedszkolnych, klas   I - III oraz klas IV – VI.

Konkurs ogłoszono w ramach obchodów 100 rocznicy objawień Fatimskich i miał na celu uwrażliwienie na piękno twórczości religijnej, kształtowanie ewangelicznej postawy na wzór Maryi z Fatimy oraz rozwijanie pasji plastycznych. Zgodnie z regulaminem uczniowie mogli posłużyć się techniką dowolną, a ich zadanie polegało na wykonaniu wizerunku Maryi widzianej oczami dziecka.

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie prace były ciekawe i twórcze. Komisja dokonując wyboru prac, zwracała uwagę na realizację celów, wkład pracy własnej oraz pomysłowość. Nagrodziła i wyróżniała 12 prac.

W kategorii dzieci przedszkolnych:

I miejsce -  Julia Matusik

II miejsce - Barbara Rusiniak

III miejsce -Wojciech Babski

Wyróżnienie - Izabela Rusjan

W  kategorii klas I – III:

I miejsce – Przemysław Strąk

II  miejsce – Martyna Szymanik

III miejsce – Maja Duszyńska

Wyróżnienie – Monika Klimek

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Nikola Michnierowska

II miejsce – Natalia Gajewska

III miejsce – Malwina Sawicka – Gąsior

Wyróżnienie – Aleksandra Matusik.

W dniu 31 maja 2017 r. na apelu szkolnym odbyło się podsumowanie konkursu, na którym laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i  zaangażowanie.

Autor: Wioleta Świeżak