GÓRA GROSZA – ogrom serca

Dnia 30 maja 2017 r. nasza szkoła otrzymała piękne podziękowanie z Zespołu Towarzystwa Nasz Dom za włączenie się do 17. edycji akcji „Góra Grosza”.

W naszej szkole akcja zbierania pieniędzy odbyła się w dniach 28 listopada 2016 r. – 9 grudnia 2016 r. i wzięli w niej udział uczniowie wszystkich oddziałów. Po raz kolejny pokazaliśmy solidaryzm i bezinteresowną chęć pomocy innym.

Zebrane pieniądze przeznaczane są na różnego rodzaju formy pomocy udzielanej dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej oraz na wszelkiego rodzaju inicjatywy, mające na celu rozwiązywanie problemów oraz zaspokajanie potrzeb i umożliwienie prawidłowego rozwoju dzieci.

Zebrane pieniądze w tym roku przekazane mają być dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Egzamin ze społeczeństwa obywatelskiego, nieobojętnego na los innych został zdany!

Autor: Magdalena Rusiniak