Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka upłynął naszym uczniom pod hasłem IX Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. Poszczególne oddziały przedszkolne i klasy, jako reprezentacje państw, przemaszerowały wokół boiska. Na ich czele powiewała na wietrze niesiona flaga olimpijska oraz flaga naszego kraju. Zapłonął również znicz olimpijski. Po zapaleniu znicza uroczystego otwarcia sportowych zmagań dokonała pani dyrektor – Dorota Kłusek. Nie zabrakło także tradycyjnych, zagrzewających do walki, okrzyków drużyn:

• oddział 3,4,5-latków jako Polska – „Polski kraj mamy, dlatego wygramy!”,
  • oddział 5,6-latków A jako Węgry – „Węgry, Węgry wygrywają. Wszystkie państwa pokonają!”,
  • oddział 5,6-latków B jako Szwecja – „Raz i dwa, raz i dwa, Szwecja zawsze wy-gry-wa!”,
  • klasa I jako Grecja – „Grecja, Grecja to potęga, po medale dzisiaj sięga”,
  • klasa IIa jako Dania – „Czy skaczecie, czy biegacie, nigdy z Danią nie wygracie!”,
  • klasa IIb jako Czechy – „Czechy, Czechy to my. Z honorem przegrywamy, z dumą wygrywamy!”,
  • klasa IIIa jako Holandia – „Z Holandią nie wygracie, więc na darmo się staracie!”,
  • klasa IIIb jako Niemcy – „Chociaż piękne stroje macie i tak z nami nie wygracie!”,
  • klasa IV jako Francja – „Klasa czwarta to mistrzowie, niech się każdy o tym dowie. Dzisiaj wygrać zamierzamy, miejsc na podium nie oddamy!”
  • klasa V jako Włochy – „Włochy wygrają na procent trzysta, wygrają nasze szkolne igrzyska!”,
  • klasa VIa jako Monako – „Jesteśmy czerwoni. Jesteśmy biali. Jesteśmy Monako. A kim są oni? Zejdźcie z boiska, nie róbcie z siebie pośmiewiska. My mamy złote gacie i z nami nie wygracie!”,
  • klasa VIb jako Wielka Brytania – „Na raz, na dwa Brytania wygrać ma. Na trzy, na cztery to nie są już bajery. Na pięć, na sześć śpiewamy na ich cześć. Ole, ole, ole, nie damy się!”.

Przedstawiciele poszczególnych oddziałów – państw rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach: rzucie piłką lekarską, skoku w dal i biegu. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Po zliczeniu wszystkich punktów za poszczególne konkurencje sportowe przyznane zostaną także puchary za zwycięstwo we współzawodnictwie drużynowym w kategorii klas I-III oraz klas IV-VI.

W przerwie zawodów każdy zjadł pyszny obiad. O słodki deser dla wszystkich dzieci w dniu ich święta zadbało P.H.U. Górmax.

Na zakończenie odbyło się tradycyjne losowanie upominków wśród młodych olimpijczyków. Największe szczęście uśmiechnęło się do Emilii Babskiej z klasy IIIa, która wygrała hulajnogę.

Na twarzach naszych uczniów uśmiech gościł dziś wyjątkowo często. Oby tak było zawsze, nie tylko od święta!

Autor: Monika Kowalczyk