VIII Festyn Rodzinny „Pół żartem, pół serio”

16 czerwca 2013 r. to dzień ósmego Festynu Rodzinnego w naszej szkole. Spotkaniu przyświecało hasło „Pół żartem, pół serio”. Niedzielna zabawa w gronie szkolnej społeczności, władz lokalnych oraz licznie przybyłych mieszkańców Stoczka i gości rozpoczęła się o godzinie 1400. Odpowiedzialnej funkcji poprowadzenia spotkania podjęły się panie: Barbara Gojska, Agnieszka Makosiej oraz Magdalena Wantusiak. Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół Omega.

Na uczestników Festynu czekała masa atrakcji: występy, prezentacje, konkursy, zmagania sportowe. Można było zjeść pyszny posiłek, wygrać upominek w festynowej loterii, przejechać się konną bryczką, kupić ciekawe książki, biżuterię, rośliny doniczkowe, obejrzeć wóz strażacki i pokazy strażackiego sprzętu.

Na szczególną uwagę zasługują występy zaproszonych zespołów. „Zarębiacy” ubrani w piękne kostiumy zatańczyli poloneza, zaś „Sadowianki” przy akompaniamencie akordeonu zaprezentowały wiązankę ludowych piosenek.

Rozstrzygnięto również festynowe konkursy plastyczne: „Ja na wesoło”, „Karykatura ulubionego nauczyciela”, „Z rodziną poznajemy świat”, „Żyj zdrowo i radośnie” oraz  „Alkohol, papierosy, narkotyki? – Jestem na nie!”. Wyjątkowy aplauz publiczności wywołała prezentacja sportretowanych „z przymrużeniem oka” pedagogów.

VIII Festyn Rodzinny upłynął  pod znakiem dobrej zabawy i takowego humoru.

Autor: Monika Kowalczyk