V Festyn Rodzinny „Na ratunek Ziemi – dzieci przyrodzie”

W dniu 30 maja 2010 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Na ratunek Ziemi – dzieci przyrodzie”. Było to już piąte tego typu spotkanie. Lokalne władze, zaproszeni goście, rodzice, społeczność szkolna, a także mieszkańcy Stoczka i okolic ochoczo uczestniczyli w niedzielnej zabawie, w której dominowała ekologiczna tematyka.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała o godzinie 1300 pani dyrektor Dorota Kłusek. Potem na uczestniczących w Festynie czekał szereg różnego rodzaju występów, konkursów, prezentacji, które trwały aż do godzin wieczornych! Można było obejrzeć krótkie przedstawienia uczniowskie dotyczące ochrony środowiska. Szkolne Koło Teatralne zaprezentowało zgromadzonej widowni spektakl teatralny „Kopciuszek”. Ogromnym powodzeniem cieszyły się pokazy mody ekologicznej i tańców „Ekodance”, a także przegląd piosenek przyrodniczych. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół New Clanq. Uwagę publiczności przyciągały ustawione w pobliżu sceny niezwykle interesujące rzeźby, wykonane przez dzieci z surowców wtórnych, z których najciekawsze nagrodzono cennymi nagrodami. Nagrodzono także laureatów konkursu plastycznego „Co mogą robić dzieci, by nie rosła góra śmieci?”, konkursu plastycznego „Barwy przyrody” oraz konkursu zbiórki plastikowych nakrętek od napojów. Pan wójt – Mieczysław Wójcik wręczył również dyplomy i upominki zwycięzcom konkursów organizowanych przez Urząd Gminy w Stoczku.

Prócz stałych atrakcji takich jak stoiska gastronomiczne, kiermasz książki i loteria, na uczestników festynu czekała jazda konna, wóz strażacki i pokazy strażackiego sprzętu, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Można było również dokonać wymiany makulatury, puszek i zużytych baterii na sadzonki drzewek.

V Festyn Rodzinny „Na ratunek Ziemi – dzieci przyrodzie” upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, czego świadectwem były uśmiechy na twarzach wszystkich jego uczestników. Kolejne spotkanie organizowane przez Gminne Przedszkole oraz Szkołę Podstawową w Stoczku już za rok…

Autor: Monika Kowalczyk