Zabawy domowe

Kochane Świetliczaki, Drodzy Rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych w szkole zachęcam Was do zorganizowania sobie zajęć kreatywnych w domach wraz z rodzicami i rodzeństwem. W tym celu przygotowałam dla Was kilka propozycji. Gwarantuję dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Zapraszam do zabawy!

Propozycja 1: "Śladami Detektywa”

Do tej zabawy będziecie potrzebować trochę miejsca (np. salon, korytarz) oraz kartki ze śladami stóp i rąk, które możecie wydrukować lub sami odrysować swoje rączki i stopy. W kilku rzędach układamy na podłodze po 3-4 kartki wg różnych kombinacji (kartki możecie podkleić taśmą, żeby się nie ruszały), np. I rząd: obie stopy, prawa ręka; II rząd: prawa ręka, stopa, stopa; III rząd: lewa stopa, prawa ręka, prawa stopa......, itd. Zabawa polega na tym, żeby skakać po tych kartach według przyklejonego wzoru i żeby się nie przewrócić. Kiedy opanujecie już zrobioną kombinację, możecie ją zmienić a także przeskakiwać w szybszym tempie. Poniżej załączmy link, żebyście mogli podejrzeć jak sobie z tym poradziły inne dzieci. Zabawę możesz zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=69qge7GJqbE.

Propozycja 2: „Odgadywanie obrazków”

Jedna osoba z domowników rysuje na papierze proste przedmioty lub postacie. Natomiast reszta się temu przygląda i próbuje tak szybko, jak to możliwe, odgadnąć, co tak naprawdę jest tematem rysunku. Można także przedstawić pojęcia przy pomocy kilku obrazków, np. parasol słoneczny- rysujemy słońce i parasol.

Bawcie się dobrze!

Autor: Agnieszka Makosiej