Podsumowanie Powiatowego Konkursu „Plastyka w obrzędach i zwyczajach - Boże Narodzenie 2016”

W dniu 16 grudnia 2016 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu „Plastyka  w obrzędach i zwyczajach -  Boże Narodzenie 2016”.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i talentu plastycznego osób, które zechciały wziąć w nim udział.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdób choinkowych (w kategorii dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III), kart świątecznych (w kategorii uczniów klas IV-VI i uczniów gimnazjum) oraz stroików świątecznych (w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych).

W podsumowaniu konkursu  „Plastyka  w obrzędach i zwyczajach - Boże Narodzenie 2016” wzięło udział 4 uczniów  naszego przedszkola oraz szkoły podstawowej, którzy znaleźli się w gronie jego laureatów.

W kategorii wiekowej dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III I miejsce zajął Wojciech Oniśk z klasy IIb szkoły podstawowej, zaś II miejsce – Barbara Rusiniak z oddziału dzieci 3,4,5-letnich naszego przedszkola. W kategorii klas IV – VI wyróżnieni zostali Gabriela Książek oraz Kamil Kądziela z klasy IV szkoły podstawowej.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a ich prace można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Autor: Dorota Kłusek