Spotkanie opłatkowe Dyrektorów Szkół Podstawowych i Placówek Oświatowych Województwa Mazowieckiego

W dniu 16 grudnia 2016 r. odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa z Dyrektorami Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Mazowieckiego należących do Diecezji Drohiczyńskiej. Spotkanie miało miejsce w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Dyrektorzy uczestniczący w spotkaniu mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Sabniach oraz chóru Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. W spotkaniu uczestniczyła Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, która w imieniu Mazowieckiego Kuratora Oświaty i swoim złożyła zebranym życzenia świąteczne.

Składając życzenia Ks. Biskup mówił o Bożej oraz ludzkiej miłości. Przypomniał, że Syn Boży przyszedł na świat przede wszystkim po to, aby dać świadectwo prawdzie.

Na koniec zebrani złożyli sobie życzenia oraz przełamali się opłatkiem, po czym udali się na wspólną agapę w seminaryjnym refektarzu.

Autor: Dorota Kłusek