Rozesłanie Kolędników Misyjnych

27 grudnia 2016 r. odbyło się rozesłanie Kolędników Misyjnych, podczas którego uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję po raz kolejny zaangażować się w akcję i podjąć trud zbierania pieniędzy dla swoich rówieśników w Tajlandii.

W kolędowaniu wzięło udział 30 uczniów. Podzieleni na dwie grupy wyruszyli w drogę. Jedną z grup opiekowała się pani katechetka Wioleta Świeżak, drugą pani Marlena Sawicka-Gąsior i pani Brygida Skórka – mamy uczniów biorących udział w akcji. Rodzice pomogli również przygotować stroje i skarbonki dla kolędników.

Podczas odwiedzania rodzin uczniowie śpiewali kolędy oraz odgrywali krótkie scenki. Na zakończenie udali się na plebanię, gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcie z księdzem proboszczem Zbigniewem Grabowskim.

Po zakończeniu akcji spotkali się na podsumowaniu kolędowania. W czasie Mszy Świętej odbyła się procesja z darami oraz krótkie przedstawienie.

Wszyscy kolędnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zebrane ofiary w kwocie 601,50 zł przekazane zostały do Krajowego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom w Warszawie.

Autor: Barbara Gojska