Zabawa zręcznościowa na deszczową nudę

Dzień dobry! Polskie powiedzenie brzmi ,,gdy pada deszcz dzieci się nudzą”. Aby chociaż trochę pobudzić się przy deszczowej pogodzie proponuje Wam grę zręcznościową dla całej rodziny o nazwie ,,paczka”. Potrzebna nam będzie nowa paczka zapałek i stół.

Przebieg gry:

- ilość osób dowolna

Paczkę układamy na krawędzi stołu tak aby 1/3 paczki wystawała poza stół (obrazkiem do góry), uderzamy paczkę palcem wskazującym od dołu, tak aby wykonała ona obroty w powietrzu. Jeżeli upadnie na obrazek zdobywamy 2 punkty, jeżeli upadnie na dłuższy bok paczki otrzymujemy 5 punktów a jeżeli na krótszy bok otrzymujemy 10 punktów. Jeżeli paczka upadnie na stronę bez obrazka tracimy prawo do następnego rzutu i rzuty oddaje następna osoba. Każdy zawodnik może wykonywać dowolną ilość rzutów jeżeli zdobywa punkty (jak nie wypadnie strona paczki, która jest bez obrazka). Grę wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie 20 punktów. W razie wątpliwości zgłoście się o poradę do rodziców, oni  na pewno grali w tę grę w szkole.

Autor: Krzysztof Lipka