Informacja psychologa szkolnego dla rodziców i uczniów

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

z wielką radością pragnę poinformować, że pełnię funkcję psychologa w naszej szkole podstawowej i przedszkolu. Rola psychologa szkolnego jest nieoceniona we wspieraniu uczniów w ich rozwoju emocjonalnym, społecznym i edukacyjnym. Każde dziecko jest wyjątkowe i niesie ze sobą indywidualne wyzwania oraz marzenia. Moim zadaniem jest towarzyszyć dzieciom na tej drodze, pomagając rozwiązywać trudności i wspierając ich mocne strony.

W czym mogę pomóc?

• W rozumieniu i wyrażaniu uczuć oraz emocji,
  • W nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji rówieśniczych,
  • W radzeniu sobie z wyzwaniami szkolnymi i trudnościami w nauce,
  • W zrozumieniu siebie i własnych potrzeb.

Dla rodziców:

Doradztwo w kwestiach wychowawczych oraz wsparcie w trudniejszych momentach wychowania,

• Pomoc w zrozumieniu i odpowiedzi na potrzeby Waszych dzieci,
  • Współpraca w budowaniu zdrowego i wspierającego środowiska dla Waszego dziecka.

Dlaczego wsparcie psychologa jest tak ważne?

Psycholog szkolny to most między uczniem, rodziną, a szkołą. Dzięki bliskiej współpracy z nauczycielami oraz rodzicami, możemy tworzyć środowisko, w którym każde dziecko czuje się zrozumiane, bezpieczne i cenne. Moja obecność ma na celu wsparcie uczniów w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego oraz pomoc rodzicom w zrozumieniu świata ich pociech.

Zachęcam do korzystania z mojego wsparcia w trakcie dyżurów:

PONIEDZIAŁEK: 09:00 - 10:00 (ul. Węgrowska 34, sala nr 11, I piętro)

WTOREK: 11:00 - 12:00 (ul. Armii Krajowej 1, Gabinet Pedagoga)

Każdy z nas potrzebuje wsparcia, porady, czy też po prostu chwili rozmowy. Jestem tu dla Was.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Monika Maćkowska