Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie - spotkanie z przedstawicielem KRUS

Dnia 13 marca 2024 r. w naszej szkole odbyły się spotkania najstarszych klas z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, podczas którego miały miejsce pogadanki „Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie”. Uczniowie zapoznali się, min. z kampaniami prewencyjnymi realizowanymi pod hasłem „Bezpieczny rolnik bezpieczna wieś”. W ramach tych akcji corocznie organizowane są konkursy plastyczne dla uczniów szkół podstawowych, w których wielokrotnie laureatami byli uczniowie naszej szkoły. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Następnie młodzież obejrzała film przybliżający im pracę w gospodarstwie rolnym oraz poznała zagrożenia jakie mogą występować w tym miejscu. Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, a każda dobra odpowiedź nagrodzona była drobnym upominkiem.

Autor: Joanna Grudziąż