Warsztaty wielkanocne

W dniu 15 marca 2024 r. sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku zamieniła się w prawdziwe centrum twórczej aktywności, gdy rodzice czterolatków wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Głównym celem było wykonanie palm wielkanocnych na nadchodzący kiermasz.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników. Tata Tymka, strażak z prawdziwego zdarzenia, zabrał dzieci na niezapomnianą przygodę poznawania świata strażackiego. Przedstawił im wóz strażacki, omawiając elementy jego wyposażenia. Dzieci miały niepowtarzalną okazję lać wodę z węża strażackiego pod czujnym okiem pana Tomasza oraz przejechać się wozem strażackim, co wywołało u nich niekłamane zachwyty i uśmiechy na twarzach.

Po tej pełnej wrażeń lekcji, pan Tomasz zaproponował także zajęcia ruchowe w sali OSP. Przedszkolaki, pełne energii i entuzjazmu, musiały wykazać się dużą sprawnością ruchową podczas wykonywania różnych ćwiczeń odzwierciedlających te, które wykonują strażacy w czasie akcji ratowniczej. Wszystkie poradziły sobie doskonale z tym zadaniem, co sprawiło, że były pełne radości i zadowolenia ze swoich osiągnięć.

Warsztaty wielkanocne nie tylko sprawiły wiele radości dzieciom, ale także dały okazję rodzicom do wykazania się kreatywnością i zaangażowaniem. Każdy uczestnik włożył całe serce w przygotowanie palm, czyniąc je niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Na kiermaszu wielkanocnym, który odbędzie się 17 marca 2024 r. przy kościele parafialnym w Stoczku czekać będą nie tylko tradycyjne ozdoby, ale także bardziej nowoczesne i oryginalne wersje. Znajdziemy tutaj ponad 40 unikalnych palm przygotowanych przez naszą grupę, każda inna od pozostałych, co gwarantuje ogromny wybór dla każdego kupującego.

Wydarzenie to jeszcze mocniej zintegrowało rodziców z oddziału 4-latków i ich dzieci. Mieli oni okazję spędzić czas aktywnie i twórczo, angażując się we wspólne działania przygotowujące do świąt wielkanocnych.

Autor: Magdalena Wantusiak