XI Festyn Szkolny „Grunt to rodzinka!"

12 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się XI już Festyn Szkolny zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tym razem imprezie przyświecało hasło „Grunt to rodzinka!”. Uroczystego otwarcia dokonała o godzinie 1500 pani dyrektor – Dorota Kłusek. W roli konferansjerek wystąpiły panie: Magdalena Rusiniak, Monika Kowalczyk i Wioleta Świeżak. Wydarzeniom na scenie towarzyszyła muzyka zespołu Vender.

Na uczestników spotkania czekał szereg różnego rodzaju uczniowskich prezentacji: piosenek, skeczy, wierszy, krótkich przedstawień („Bajka o żabce”, „Dary czterech wróżek”). Gromkie brawa zebrali też pani Magdalena Rusiniak wraz z synem Adrianem Paciorkiem za wykonanie „Koncertu dziecięcego na trąbkę i fortepian”.

Przeprowadzono konkursy: plastyczne, sportowe oraz literacki. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Następnie sceną zawładnęła pani Magdalena Kalniuk – niezwykle energiczna instruktorka zumby. Publiczność poderwała się miejsc, by wziąć udział
w prowadzonych przez nią zajęciach.

Warto wspomnieć także o pozostałych atrakcjach, jakie czekały na uczestników Festynu. Można było posilić się smakołykami przygotowanymi przez panie kucharki oraz rodziców uczniów, kupić książkę, zabawkę, wykonać festynową fryzurę lub tatuaż, a także za niewielką opłatą odbyć przejażdżkę na kucyku, zanurzyć się w basenie pełnym piłek albo skoczyć aż pod niebo na trampolinie. Największą popularnością cieszyła się jednak loteria fantowa, w której główną wygraną był rower. Dwukołowy pojazd trafił w wyniku losowania do malutkiej mieszkanki Mrozowej Woli.

Optymistycznym akcentem kończącym to niedzielne spotkanie była informacja o zwycięstwie polskich piłkarzy w meczu z Irlandią Północną.

Autor: Monika Kowalczyk