IX Festyn Rodzinny „Świat muzyką malowany”

1 czerwca 2014 r. miał miejsce IX Festyn Rodzinny pod hasłem „Świat muzyką malowany”.

Na dobry początek głos zabrała pani dyrektor Dorota Kłusek,  która powitała gości, podziękowała im za przybycie oraz przedstawiła główne cele festynu.Prowadzenie imprezy powierzono nauczycielkom: pani Emilii Bali oraz pani Magdalenie Rusiniak. Muzyczną stroną przedsięwzięcia zajął się zespół Omega.

W niedzielnej zabawie uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i mieszkańcy Stoczka, a także lokalne władze i zaproszeni goście.

Każda grupa przedszkolna oraz klasa szkoły podstawowej przygotowała coś ciekawego, więc na scenie w interesujących prezentacjach można było obejrzeć zarówno przedszkolaków jak i szóstoklasistów.

Oczywiście ciekawie było nie tylko na scenie. Na uczestników Festynu czekała masa atrakcji. Można było zjeść pyszny posiłek, wygrać upominek w festynowej loterii, kupić ciekawe książki, rośliny doniczkowe i inne przedmioty a także za niewielką opłatą odwiedzić studio fryzur i malowania twarzy bądź zanurkować w basenie z piłkami albo spróbować swych sił na trampolinie.

Nie zabrakło również rywalizacji sportowych. Rzuty jajkiem oraz inne konkurencje wymagały od uczestników dobrej sprawności fizycznej.

Nagrodzono również zwycięzców konkursu plastycznego „Mój czas”, a ich prace można było podziwiać na przygotowanej wystawie pokonkursowej. Wyjątkowe emocje publiczności wywołała prezentacja wokalna uczestników Konkursu Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może”, w którym uczestniczyły zarówno dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych jak i  uczniowie z najstarszych klas.

Zwycięzcy konkursów oraz konkurencji sportowych otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stoczku.

Jednak na szczególną uwagę zasługują występy zaproszonych artystów z Miejskiej Orkiestry Dętej z Węgrowa oraz Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki”. Popisy artystów na scenie z zaciekawieniem obejrzeli zarówno mali jak i starsi uczestnicy festynu.

IX Festyn Rodzinny „Świat muzyką malowany” upłynął w miłej atmosferze. Nieobecni mogą tylko żałować, że nie wzięli w nim udziału i cierpliwie czekać na kolejną tego typu imprezę.

Autor: Monika Kowalczyk