X Festyn Rodzinny „Piękna nasza Polska cała"

16 czerwca 2015 r. zapisał się w historii naszej szkoły pod hasłem X Festynu Rodzinnego „Piękna nasza Polska cała”. Gdy zegar wskazał godzinę 1500, pani dyrektor – Dorota Kłusek powitała wszystkich zgromadzonych i ogłosiła początek  imprezy,  prowadzonej, tym razem, przez panie: Magdalenę Rusiniak i Monikę Kowalczyk przy wtórze muzyki zespołu Omega.

Na uczestników spotkania czekała moc uczniowskich wystąpień, prezentacji i przedstawień („Kopciuszek”, „Pyza na polskich dróżkach”). Chętni mogli także spróbować swoich sił w teleturnieju  „Familiada” przygotowanym przez czwartoklasistów.

Uczniowie brali udział w plastycznych, sportowych, literackich profilaktycznych zmaganiach, za co nagrodzono ich pomysłowymi upominkami i dyplomami.

Niezwykle ważnym elementem imprezy były również występy zaproszonych gości. Zespół Śpiewaczy „Sadowianki” przedstawił program artystyczny o charakterze ludowym, zaś pani Magdalena Kalniuk zaprosiła wszystkich zgromadzonych na zumbę.

Panie kucharki oraz rodzice uczniów zatroszczyli się o to, by nikt z Festynu nie wyszedł głodny. Po posiłku można było spalić nadprogramowe kalorie zjeżdżając z olbrzymiej zjeżdżalni, bawiąc się w basenie z piłeczkami lub skacząc na trampolinie. Oprócz przyjemności dla ciała, znalazło się też coś dla ducha, czyli kiermasz książki. Można było także zakupić zabawki lub kwiaty doniczkowe, wykonać festynową fryzurę lub makijaż.

Pozostaje nam już tylko zaprosić na kolejne tego typu spotkanie…

Autor: Monika Kowalczyk